HAKKIMIZDA

AKAY Group profili ve bağlı olduğu değerler

AKAY Düğme

Akay Düğme, 1970’li yıllarda Sayım Akay tarafından tekstil sektöründe aksesuar anlamında hizmet vermek amacıyla İstanbul Mercan'da faaliyete geçmiştir. Kurulduğu yıllarda bir elin parmaklarını geçmeyecek yerli üreticilerden biri olan Akay Düğme, bakalit düğme imalatıyla üretime başlamıştır. Aradan geçen 40 yılda gücüne güç katmış ve Türkiye'nin önemli firmaları arasına girmeyi başarmıştır. Köklü geçmişiyle Türkiye’de tekstil sektörünün tüm gelişimini ve hikayesine şahitlik etmiştir. Özellikle Eminönü bölgesinin en bilinen firmalarından biri olan Akay Düğme, hem toptan hem perakende müşteri profiliyle güçlü bir portfolyoya sahiptir. Bugün sektöre yön veren öncü bir firma olarak faaliyetlerine devam eden Akay Düğme, moda dünyasının nabzını tutarak çağa ayak uyduran ürünler sunar.

Standard Post with Image

Kurulduğu gün benimsediği ilkelerden vazgeçmeyen Akay Düğme, köklü geçmişi ve işine verdiği özenle kadın giyim, erkek giyim ve ilgili sektörlerin en önemli iş ortaklarından biridir. Küçükköy/Gaziosmanpaşa’da bulunan tesislerinde başta polyester olmak üzere korozo, deri, istiridye, sedef, metal ve plastik malzemelerden tekstil aksesuarları üretmektedir. 24 saat 365 gün aralıksız üretime devam eden Akay Düğme, %100 yerli üretim teknikleri kullanarak elde ettiği ürünlerini tüm Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 45 ülkesine ulaştırır.

Moda, yaşayan bir sektördür. Hayatın içinden bir sektör olarak talepleri de sürekli değişmektedir. Akay Düğme, tasarladığı ürünlerle sektöre ayak uydurmanın yanı kattığı yeniliklerle sektöre sıra yön verir. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerine sürekli daha iyi bir hizmet sunmayı hedefler. Hizmet kalitesi ve müşteri ilişkileriyle de hayatı kolaylaştıran bir şirket olmayı hedefler. Değişime açık ve dinamik yaklaşımıyla iş ortaklığı yaptığı şirketlerin geleceğine değer katmak için çalışır. Sektörün ihtiyaçlarına göre yenilenirken ilk günden bu yana ödün vermediği kalitesiyle yoluna devam eder.

Akay Düğme, farklı stillere uygun tasarımlarda ürettiği düğmeler ile moda tasarımcılarına çok sayıda alternatif sunuyor. Üzerine marka yazılabilen düğme tasarımları ile tasarımcılara ilham veriyor. Tüm zevklere hitap eden renk skalasıyla da dikkat çeken düğmeler üreten firma, toptan ve perakende satışlarıyla imalathanesinden Türkiyenin/dünyanın pek çok noktasına ulaşmaktadır. Farklı tercihlere uygun materyal çeşitleriyle de tercih edilen Akay Düğme ürünleri hem tasarım hem de ürün kalitesi olarak konfeksiyon dünyasının önemli isimleri arasında yer almaktadır.

YURTİÇİNE SATIŞ İÇ PAZAR.

Akay Düğme bünyesinde görev alan müşteri temsilcileri, müşterilerin bulunduğu her noktaya ulaşarak tekstil aksesuarları alanında hizmet vermektedir. Tekstil aksesuarlarına ihtiyaç duyan tüm müşterilerinin geniş kapsamlı çözüm ortağı olarak çalışır. Belli aralıklarla güncel numuneleri müşterileriyle paylaşan Akay Düğme, müşteri isteğine bağlı tasarımlar sağlamaktadır. Günlük trendi yansıtan tasarımlarından oluşan geniş ürün yelpazesiyle kumaş kartelasına göre satış hizmeti sunmaktadır. Akay Düğme'yi iş ortağı olarak tercih eden müşterilerine günlük sevkiyat servisi sayesinde hızlı teslimat sağlar.

YURTDIŞINA SATIŞ İHRACAT.

24 saat 365 gün aralıksız üretime devam eden Akay Düğme, %100 yerli üretim imkanları kullanarak elde ettiği ürünlerini tüm Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 100'den fazla ülkesine ulaştırmaktadır. Bünyesinde Rusça, Arapça ve İngilizce bilen ihracat sorumluları barındıran Akay Düğme, müşterilerine 7/24 online hizmet sunmaktadır. Dünyanın farklı ülkelerinden işbirliği yaptığı müşterilerine özel ürünler tasarlayarak, aldığı siparişler için her türlü lojistik ve gümrükleme hizmetini sağlamaktadır. Üstlendiği sorumluluğun bilincinde olan bir firma olarak farklı ülkelerin gümrük mevzuatlarına ve karşı ülke otoritelerin hassasiyeti hakim olmaya önem vermektedir.

DEĞERLERİMİZ.

Bizi biz yapan, bağlı olduğumuz ilke ve değerlerimiz ile tekstil sektörüne aksesuar anlamında hizmet sunarken, sektörün tüm gelişimine ve hikayesine şahitlik etmiş bulunmaktayız.
Macbook
1.

SÜREKLİ EĞİTİM.

Sürekli öğrenmeye büyük önem veren Akay Düğme, tasarım ve üretim konusunda uzmanlaşmış departmanında ARGE çalışmalarına devam etmektedir.

2.

İLERİ TEKNOLOJİ.

Dünyanın en ileri teknolojilerini yakından takip eden Akay Düğme, teknoloji alanına yaptığı yatırımlarla sahip olduğu modern tesislerinde yerli üretim teknikleri uygulamakta ve geliştirmektedir.

3.

GÜVENLİK VE KALİTE.

Tekstil sektörüne aksesuar anlamında hizmet veren Akay Düğme, iş ortaklarının geleceğine değer katmak üzere güvenlik ve kaliteyi her şeyden önce tutmaktadır.